kmn
26 اسفند 1401 - 17:46

فضا برای خدمات‌رسانی مناسب به مسافران و گردشگران نوروزی مهیا شود

امام جمعه بندرعباس از مسئولان خواست با برنامه‌ریزی فضا را برای خدمات‌رسانی مناسب به مسافران و گردشگران نوروزی مهیا کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس، اظهار داشت: در ایام پایانی سال قرار داریم و روز آخر سال هم به عنوان روز صنعت ملی نفت ایران نام‌گذاری شده این نامگذاری در خود عبرت‌های ماندگاری در برابر استکبار دارد. 

وی افزود: دشمن چه پیش از انقلاب و چه اکنون همواره به دنبال سلطه‌گری بوده و به دنبال آن است آنچه می‌خواهد را بر ملت ایران تحمیل کند. 

امام جمعه بندرعباس گفت: با این شرایط برخی می‌گویند باید با آمریکا ایجاد ارتباط کرد، اما تا زمانی که خوی استکباری و سلطه‌گری در این کشور وجود دارد امکان ارتباط میسر نیست. 

وی تصریح کرد: ایران اسلامی همواره سعی داشته در مناسبات خود با سایر کشورها پرچمدار عزت و آزادگی باشد و با هر گونه سلطه‌گری مخالف است. 

عبادی‌زاده گفت: استکبار در حال حاضر رویه‌های متعددی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام در پیش گرفته که مهم‌ترین این رویه‌ها بدبین کردن مردم به انقلاب، ناامیدی و بی‌اعتمادی مردم به نظام است، البته مردم ما هوشیار هستند، اما باید از تاریخ عبرت گرفت. 

وی در ادامه خطبه با اشاره به ایام نوروز و تقارن این ماه با ماه رمضان، اظهار داشت: هرمزگان استانی است که در ایام نوروز شاهد جمعیت فراوان مسافر و گردشگر است و نیاز است برای ارائه خدمات مناسب به مسافران در استان آمادگی وجود داشته باشد. 

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: از سوی دیگر تقارن با ماه رمضان نیز به گونه‌ای است که باید برای محافل انس با قرآن، تدارک افطار و محل اقامت مسافران نیز از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه شهرداری اندیشه شود که مسافران با مشکلی مواجه نشوند. 

وی ادامه داد: باید برنامه‌ها به نحوی باشد که فضای شهر جلوه‌ای مذهبی و فرهنگی در کنار برنامه‌های سال نو به خود بگیرد، همچنین باید بر رعایت شئونات اسلامی و پرهیز از روزه خواری آشکار نیز تاکید شود. 

عبادی‌زاده گفت: البته این تاکید باید به نحوی به مسافران باشد که قهرآمیز نباشد و به گونه‌ای مهربانانه از مسافران و گردشگران خواسته شود در ملا عام روزه خواری نکنند.

انتهای پیام/864/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097947