kmn
26 بهمن 1401 - 01:01

پایان نقطه زن سابق تراکتور/ پنالتی ، گل، شادی، نقطه سرخط

بازیکن سابق تیم تراکتور از دنیا فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، در سال‌های نه چندان دور وقتی داور مسابقه به سود تیم تراکتور ضربه پنالتی اعلام می‌کرد، تماشاگران شادی گل را قبل از ضربه پنالتی می‌کردند؛ چون می‌دانستند مرد اول ضربات پنالتی تراکتور امکان ندارد ضربه‌اش گل نشود.

بازیکنی که در طول 7 فصل حضورش در تراکتور تمام ضرباتش را به گل تبدیل کرد به جز یک ضربه که بی‌شک مهمترین آن بوده و به قیمت از دست دادن جام قهرمانی برای تراکتور منجر شد.

محمد ایران‌پوریان جوانی که بعد از دو سال بازی در تیم شهرداری تبریز، به تیم تراکتور پیوست. شاید در اون روزها تراکتوری‌ها از این خرید راضی نبودند. دلیل می‌آوردند که مدافع که دو سال برای ماندن تیمش تلاش می کرد و در نهایت هم تیمش سقوط کرد، بازیکن تراز اولی نیست و با سیاست‌های بزرگ تراکتور همخوانی ندارد.

اما خیلی زود مشخص شد که اتفاقا یکی از خریدهای خوب تراکتور، پیوستن ایران پوریان به این تیم بود.

7 فصل حضور در تیم تراکتور، 132 بازی و 22 گل زده. یک آمار فوق العاده برای یک مدافع

2 نایب قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در جام حذفی بهترین دوران بازیکنی ایران پوریان را شکل داد. شاید تنها نقطه تاریک عملکرد وی از دست دادن پنالتی در دیدار فینال جام حذفی برابر نفت تهران بود که بهای سنگینی برای تراکتور داشت. ایران پوریان در بازی فصل بعد برابر نفت تهران یک گل زد و یک پاس گل داد، اما خاطره ضربه پنالتی از دست داده اش پاک نشد.

وی از آن ضربه به عنوان یکی از بدترین خاطره دوران بازیکنی‌اش یاد کرده و گفت: در فینال جام حذفی در سال 96 که یک پنالتی خراب کردم که متاسفانه قهرمانی را از دست دادیم. واقعاً روز بدی بود سختی زیادی را تحمل کریم و برای خود من به شخصه شاید سخت‌تر از سایر بازیکنان بود.

وقتی تراکتور به بخش خصوصی واگذار شد، دوران حضور ایران‌پوریان در تیم تراکتور به پایان رسید. بازیکنی که در غیاب کیانی، بازوبند کاپیتانی می بست به تیم سپاهان پیوست و با این تیم هم نایب قهرمان لیگ شد و در نهایت در تیم آلومینیوم اراک به دوران بازیکنی خود خاتمه بخشید و از مستطیل سبز خداحافظی کرد.

ایران پوریان جزو بازیکنانی بود که همیشه در بین تماشاگران تراکتور از محبوبیت بالایی برخودار بود و خاطره خوشی از بازی خود در تیم تراکتور از خود به جا گذاشت.

انتهای پیام/60017

  

منبع: فارس
شناسه خبر: 1039115