kmn
07 اسفند 1401 - 15:32

۳۵ درصد بافت ناکارآمد شهری تبریز در منطقه چهار است

تبریز-شهردار منطقه چهار تبریز با اشاره به جمعیت ۲۱۵ هزار نفری ساکن در این منطقه، گفت: ۳۵ درصد از بافت ناکارآمد شهری تبریز در این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی مقدم زاده روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی این شهر با موضوع بررسی بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز، بیش از ۱۳۰ هزار واحد در تبریز جزو مناطق ناکارآمد شهری تبریز بوده که پنج درصد آن در بافت تاریخی شهر است.

وی همچنین با بیان اینکه بودجه این منطقه در سالجاری ۸۸ درصد محقق شده است، افزود: طبق پیش‌بینی ها، بودجه منطقه چهار برای سال آتی ۷۲۰ میلیارد تومانی برآورد شده است.

مقدم زاده اعلام کرد: ۳۲۹ میلیارد تومان از این بودجه، جاری و ۳۹۰ میلیارد تومان عمرانی است.

شهردار منطقه چهار تبریز به برنامه‌های عمرانی سال آتی این منطقه اشاره کرد و گفت: تکمیل نواقص میدان آذربایجان با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از مهم‌ترین این طرح هاست.

وی افزود: تکمیل و مقاوم‌سازی پل‌های منجم و جهاد با اعتبار پنج میلیارد تومان، بازسازی زیرگذرها، زه‌کشی پشت ستون‌ها، پیاده روسازی آذربایجان به بابایی، اجرای نرده ترافیکی، نرده‌های کناری زیرگذر و آب‌نما، مرمت و بازسازی مسیرها و ایستگاه‌های بی آر تی با یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار، اجرای طرح و خدمات ترافیکی با اعتبار هفت میلیارد تومان شامل خط کشی، ایمن سازی، ایجاد زیرساخت‌های شهر هوشمند با یک میلیارد تومان اعتبار از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۲ است.

وی با اشاره به برنامه‌های تملک و اجرای مسیرگشایی ها طی سال آتی خاطرنشان کرد: در ۲۴ متری کوی فروردین به طول ۵۵۰ متر و عرض ۲۴ متر ۱۳ ملک در مسیر واقع شده است که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۰۰ میلیارد اعتبار برای تکمیل نیاز است.

مقدم زاده افزود: در ۲۴ متری کوی فیروز حد فاصل بهار تا جای جی‌لار، ۵۹۰ متر طول و ۲۴ متر طول، هشت ملک ۵۰ درصد پیشرفت دارد و ۵۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ متری کوی شهید آدمیزاد در حکم آباد، ۳۶۰ متر طول و ۱۸ متر عرض ۹ باب املاک تجاری دارد که ۱۵ درصد پیشرفت دارد و نیازمند ۳۳ میلیارد اعتبار است، افزود: مسیر ۱۸ متری شهید باقر علویق اعتبار برآورد شده ۶۰ میلیارد و غیر نقدی ۳۵ میلیارد تومان است.

به گفته شهردار منطقه ۴ تبریز، زیرسازی و اجرای آسفالت اساسی با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان در لاله زار، قونقا به فجر و بالعکس، دامپزشکی تا اره‌گر، خیابان خادم گمرک، زیرگذر صلع شمالی میدان جهاد از دیگر اقدامات ین منطقه خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1058673