kmn
02 بهمن 1401 - 15:22

سپاه مولود انقلاب اسلامی است

تبریز- فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب است و ماموریت آن حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: در هر عرصه ای نیاز به حفاظت از دستاوردهای انقلاب باشد، سپاه آماده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اصغر عباسقلی زاده روز یکشنبه در یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی تبریز با اشاره به اینکه عملکرد سپاه در دفاع مقدس نشان داد که این نهاد بازوی نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: در فتنه داعش اگر سپاه با فرماندهی رهبر معظم انقلاب وارد صحنه نمی‌شد، این فتنه برای تمام دنیا جهانسوز می‌شد.

وی با بیان اینکه عظمت سپاه باعث شده تا در میان دشمنان هم احترام و افتخار کسب کند، اظهار داشت: «اوباما» در زمان ریاست جمهوری خود گفته بود که ژنرال سلیمانی دشمن من است اما من برای او احترام قائل هستم.

فرمانده سپاه عاشورا با قدردانی از واکنش شورا نسبت به اقدام پارلمان اروپا و حمایت از سپاه، افزود: در زمان کنونی سپاه در کل دنیا به عنوان نیروی انقلابی و افتخارآفرین شناخته شده است.

سردار عباسقلی زاده، با اشاره به اقدامات سپاه در ایام کرونا برای ریشه کنی این ویروس، ادامه داد: سپاه و بسیج در محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مردم مانند آبرسانی به روستاهای محروم اقدامات زیادی انجام داده است و با وجود عقد قرارداد ۳۰ ماهه برای آبرسانی به روستاهای آذربایجان‌شرقی، ۵۰ درصد این کار را در ۱۰ ماه اجرا کرد.

وی با بیان اینکه سپاه خادم مردم است، یادآوری کرد: دشمنان به دلیل اینکه بهانه‌ای برای دشمنی با این خدمات ندارند، به قدری دستپاچه شدند که مشغول عملیات روانی شدند و زمینه‌هایی برای بعضی توطئه‌ها آماده کردند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اقدام پارلمان اروپا در خصوص سپاه، گفت: اگر قرار بود تحریم‌ها کاری از پیش ببرد باید ده‌ها بار انقلاب شکست می‌خورد در حالی که دشمن اعتراف می‌کند که تحریم‌ها اثری بر جمهوری اسلامی نداشته و این موضوع هم در سایه عنایات خداوند و رهبری امامین انقلاب است.

سردار عباسقلی زاده، همچنین با اشاره به اقدام امام جمعه تبریز در پوشیدن لباس سپاه، از این اقدام حجت الاسلام آل هاشم قدردانی کرد و افزود: این اقدام در تمام دنیا صدا کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 990749