kmn
26 اسفند 1401 - 16:10

امام‌جمعه سنندج: برقراری ارتباط ایران و عربستان وحدت جهان اسلام را تقویت می‌کند

امام‌ جمعه سنندج گفت: برقراری ارتباط میان ایران و عربستان نشانه وحدت و اتحاد جهان اسلام است.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه بیماران، با تبریک فرا رسیدن سال نو، اظهار داشت: امیدوارم در سال جدید مشکلات کشور و همه مردم برطرف و اخوت و برادری روز به روز در سایه امنیت کنونی حفظ و تقویت شود.

وی برقراری ارتباط میان دو کشور ایران و عربستان را خوشایند و مایه امیدواری دانست و گفت: این اقدام در سایه تلاش نظام‌ صورت گرفته و نشانه وحدت و اتحاد مسلمانان جهان اسلام است.

امام جمعه سنندج افزود: جمهوری اسلامی توانسته جهان اسلام را به سمت وحدت و انسجام تشویق کرده و این نویدبخش و مژده‌ای بزرگ برای آینده مسلمانان است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان بیشتر به قشر ضعیف و مناطق کمتر توسعه‌یافته توجه کنند، تصریح کرد: همه با هم در این آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان ضمن طلب حلالیت و و بخشش اشتباهات دیگران، نیازمندان را فراموش نکنیم.

ماموستا رستمی خطاب به تک‌تک شهروندان تاکید کرد: در ایام‌ تعطیلات نوروزی که استان کردستان میزبان مردم سراسر کشور خواهد بود، با اخلاق‌مداری، محبت، احترام و روی خوش با مهمانان برخورد کرده و خاطره‌ای خوش به آنان هدیه کنیم.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری از تلاش‌های متولیان امنیت، نیروهای پلیس و دستگاه‌های خدمات رسان که در ایام‌ تعطیلات، امنیت و نیازمندی‌های مهمانان را در استان فراهم کرده، قدردانی‌ کرد و افزود: همه امکانات برای پذیرایی از مهمانان به‌کار گرفته شود.

ماموستا رستمی در بخش پایانی خطبه‌های خود، به فلسفه تغییر فصل و زنده شدن طبیعت و درختان پرداخت و این را نشانه‌ای از معجزه‌ خالق یکتا دانست و خواستار تغییر رویکرد در زندگی شد.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097769